Давній Путивль

Путивль… У свідомості більшості уявлення про це давнє місто на Сеймі сформувалося завдяки «Слову о полку Ігоревім». Створений дивовижною поетикою давньоруського історичного епосу образ міста і пов’язаних із ним історичних постатей, і нашим сучасникам, і попереднім поколінням, видається красивою легендою, далекою від реалій тієї епохи. Проте цей образ багато дає для пізнання подієвої історії Путивля і путивльців доби «Слова о полку Ігоревім», спрямовуючи наш погляд у ті часи, немовби відкриваючи двері її вивченню, пробуджуючи непереборне емоційне та інтелектуальне зацікавлення.

Надання цьому образу міста предметності, наповнення наших знань конкретикою з його давньої історії є вже завданням археології. Багато років копіткої праці дослідників дозволили сформувати певну картину фактів і процесів та реконструювати реальні історичні обриси легендарного давньоруського града. Одним із ключових в історії Путивля (як, власне, і більшості міст) є питання початків його історії, зокрема часу заснування.

У книзі  Олега Сухобокова та Світлани Юренко «Давній Путивль» на основі комплексного аналізу археологічних і писемних джерел простежені основні історичні періоди формування та розвитку літописного давньоруського міста Путивля, оспіваного у «Слові о полку Ігоревім», від сіверянських городищ ІХ – Х ст. в урочищах Коптєва Гора, Микільська Гірка й Городок до перетворення на центр Путивльського удільного князівства в середині ХІІ ст. Висвітлено деякі аспекти історичного розвитку Путивля за доби пізнього середньовіччя та раннього нового часу.

Значна увага приділена проблемам охорони і збереження археологічних пам’яток міста та перспективам його подальших археологічних досліджень. Книга багато ілюстрована картами, кресленнями, малюнками і фотознімками.

Видання адресоване археологам та історикам, краєзнавцям, вчителям, викладачам і студентам вишів, широкому загалу шанувальників давньої історії України.

З питання придбання книги телефонуйте за номером (05442) 5-34-26, або звертайтесь за адресою: 41500, Сумська обл., м. Путивль, вул. Кролевецька, 70, Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі.

Вартість - 450 грн. (без урахування послуг служби доставки).


 

 

Вы находитесь: