Новини

Вітаємо з ювілеєм!

30 липня 2021 р. відзначає свій ювілейний день народження видатний український мовознавець, доктор філологічних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Костянтин Миколайович ТИЩЕНКО .

К. М. ТИЩЕНКО – вчений світового рівня. Автор понад 250 праць з вражаючим тематичним діапазоном: від метатеорії мовознавства, знакової теорії мови, лінгвістичних закономірностей,  питань оптимізації морфологічних описів мов, лінгвопедагогіки – до романського та східного мовознавства, праць з германістики, славістики, кельтології, баскології, фінознавства, балканістики та алтаїстики. Викладач і знавець десятків різносистемних мов. Читає лекції з загального мовознавства, веде практичні курси французької, італійської, перської, фінської, баскійської, валлійської та інших мов. У 2001 р. створив унікальний  Лінгвістичний навчальний музей при Київському Національному університеті імені Тараса Шевченка, якому немає аналогів у всьому світі.

Володіння багатьма мовами, неймовірна ерудиція та новаторські підходи вченого особливо яскраво проявились у його топонімічних та етногенетичних студіях, результатом чого стало 10 фундаментальних монографій, виданих протягом 2006 – 2020 років. 42 епохи українських мовних контактів –  вражаюча панорама української етномовної історії,  яку представив громадськості К. М. ТИЩЕНКО, –  є неперевершеним внеском у розвиток науки і, без перебільшення, – науковим подвигом.

Колектив Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі щиро вітає Костянтина Миколайовича з ювілеєм.  Зичимо міцного здоров`я і чекаємо від ювіляра нових вражаючих досліджень з етномовної історії України!

Для тих, хто цікавиться топонімікою Путивльського краю, надаємо інформацію про опубліковані статті Костянтина Миколайовича Тищенка у Путивльському краєзнавчому збірнику (ПКЗ):

ПКЗ № 2 – «Дописемна історія в місцевих назвах Путивльського Посем’я»;

ПКЗ № 4 – «Кельтські та іранські зв’язки топонімії Путивльщини»;

ПКЗ № 5 – «Забутий розділ дописемної історії на карті»;

ПКЗ № 6 – «Кубареве, Корольки, Курдюмове»;

ПКЗ № 7 – «Гаряче літо 750 року на Сеймі»;

ПКЗ № 8 – «Морський шлях до Тихомлі, Юрасівки і Путивля»;

ПКЗ № 9 – «Візантійські греки й вірмени на Ромні та Сеймі (топонімічні контексти)».

Матеріали можна придбати у музеях Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі.

Read more...

Людина з чистою совістю

25 травня в Державному історико-культурному заповіднику був проведений тематичний вечір «Людина з чистою совістю», присвячений 134-й річниці з дня народження командира Сумського партизанського з’єднання Сидора Артемовича Ковпака. На заході були присутні відвідувачі «Центру надання соціальних послуг» Путивльської міської ради – «Університет третього віку».

 

День вишиванки

Вишиванка — наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію. Вітаємо всіх з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки! Бажаємо натхнення до праці та боротьби за світле майбутнє нашої країни, укріплення української ідентичності заради процвітання.

 

Рятівник Путивльського краєзнавчого музею

 

18 травня у всьому світі відзначається Міжнародний день музеїв. Музей – це не тільки експозиційна площа, на якій розташовані культурно-історичні цінності, це й люди, які вивчають, досліджують, зберігають і примножують національне надбання.

В день професійного свята, хотілося б згадати ім’я людини з великої літери – путивлянина Федора Андрійовича Шелеміна. За спогадами сучасників й колишнього директора Путивльського краєзнавчого музею Йосипа Мухопада, під час нацистської окупації Ф.А. Шелемін урятував музейну колекцію від пограбування та вивезення до Німеччини. Маючи багато знайомих серед віруючих людей, він таємно віддавав їм на зберігання багато цінних експонатів, чим й не допустив втрати музейного зібрання.

Федір Андрійович керував закладом до останніх днів свого життя. В 1947 році, в обласній газеті, був надрукований вдячний лист в пам’ять людини, рятівника Путивльського краєзнавчого музею – Ф.А. Шелеміна.

 

Page 8 of 89

Вы находитесь: